Wzór chusty na drutach - Rayn.

Dlaczego Rayn?
Dlatego, że bardzo lubię tworzyć nowe słowa, czego jednak nie lubiła pani od języka polskiego w szkole, ani też nie lubią miłośnicy poprawnej polszczyzny.

W tym przypadku przerobiłam słowo angielskie. I owszem "Polacy nie gęsi i swój język mają..:", ale ja od maleńkości byłam międzynarodowa i dlatego też np. moja córka ma bardzo międzynarodowe imię. Nie lubię przekręcania nazw własnych i do dzisiaj np. nie rozumiem dlaczego piękne miasto we Włoszech - Milano nazywane jest ni z gruszki, ni z pietruszki Mediolan...

Ale nie o tym zamierzałam pisać...
Rayn od słowa rain czyli deszcz po angielsku ponieważ tę chustę dziergałam tego lata, a za oknem był tylko deszcz, deszcz i deszcz - chusta nie miała szans na słońce, mimo po części pięknego słonecznego koloru.... A, że i tak jest trochę w jesiennych kolorach moja córka Sara nazwała ją Rayn.
(W końcu niedaleko pada jabłko od jabłoni i Sara też lubi tworzyć nowe słowa... )Chusta jest wydłubana na drutach 3,5 mm z włóczek nabytych w Biferno.
Ta brązowa to: Lana Gatto Silk Mohair czyli mieszanka 75% Kid Mohair i 25% jedwabiu,
Ta żółta to : ITO Kinu - 100% naturalnego jedwabiu.
Tak jedwab jest naturalny, ale ten jest bardzo naturalny czyli nie za bardzo przerobiony, nie wyświecony, niemal surowy. Włóczka sprawia wrażenie sznurka jakkolwiek jest miękka, delikatna i bardzo jedwabna. To jest po prostu inna forma jedwabiu do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni, Polecam gorąco! Byłam trochę sceptycznie nastawiona do tej włóczki, ale teraz ją kocham!

Ja w ogóle kocham jedwab, więc z jedwabiu często dziergam i będę to robić. Ale oczywiście tę chustę tę można wydziergać z innych włóczek.

Chusta jest przytulna, miękka i delikatna. Po prostu wspaniała. Uwielbiam ją.
Nie jest trudna w dzierganiu, bo ażur to tylko dziurki a reszta to tylko prawe i lewe, więc nawet początkująca dziewiarka jest w stanie ją wydziergać.

Obejrzyj zdjęcia chusty i kup opis klikając na link Kup tutaj. A jeśli nie odnajdujesz się na Ravelry, albo PayPal jest ci obcy napisz do mnie na: drutoterapia @ o2. pl  (bez spacji - spacje są by wyeliminować spamerów).

Wzór jest w cenie promocyjnej - 50% taniej czyli 2,1 Euro lub 9 zł do piątku 20 listopada 2015 godz. 23.59 czasu polskiego więc wykorzystaj.
KUP TUTAJ teraz