Włóczka Super Soft czyli bardziej miękko już być nie może.

Włóczka Super Soft jest wyrobem firmy Lana Gatto i jak sama jej nazwa wskazuje jest to bardzo miękka włóczka.
Miękka ponieważ jest to włóczka merino, a te włókna są po prostu najwyższej jakości.
Skład tej włóczki to 100% wełny merino. Włóczka farbowana jest w różnych kolorach - jednolitym, a także melanżowym - jak na zdjęciach tutaj. Gama kolorystyczna jest bardzo duża, więc wybór także.

Grubość tzw. Worsted czyli nie za gruba, nie za cienka.

Druty: 4 - 5 mm. Ale jeśli ktoś dzierga luźniej może także dziergać na drutach 3,5, a nawet 3 mm.

Super Soft
jest to włóczka bardzo ładnie skręcona z kilku nitek. Dzierga się z niej bardzo przyjemnie i oczka wychodzą bardzo równe. Blokowanie gotowego wyrobu sprawia, że są idealnie równe.

Motki
są po 50 g, w każdym motku są 125 m włóczki. Z niecałych dwóch motków można wydziergać np. czapkę podobną jak moje poniżej. Na czapkę z pomponem zużyłam dokładnie dwa motki czyli 100 g - razem z pomponem.


Jak ta włóczka zachowuje się po praniu?

Wyroby z tej włóczki, które są w moim posiadaniu piorę oczywiście ręcznie - jak do tej pory zachowują one ładny wygląda i kształt, są miękkie i nadal przyjemne w dotyku dlatego bardzo lubię tę włóczkę.
Jeśli chcesz, by twoja robótka zachowała ładny wygląd pierz ją ręcznie bez względu na to, co mówią inni. Ja nie polecam nigdy prania wyrobów robionych na drutach w pralce i nigdy robić tego nie będę.

Czapka Arcoso to ulubiona czapka mojej córki, którą bardzo często używa. Czapka ta często ląduje w plecaku szkolnym, kieszeni kurtki, czy też torbie treningowej. I mimo jej trudnego życia, w którym jest często maltretowana nadal zachowuje ładny wygląd.

Czapka Gejzer  jest w tej chwili kiedy piszę te słowa zupełnie nowa, ale podejrzewam, że włóczka zachowywać się będzie bardzo podobnie, czyli wzorowo.


Włóczka ta nadaje się na wszelkiego rodzaju wyroby. Grubsze chusty, szale, czapki, rękawiczki, swetry i koce. Raczej nie na skarpetki dlatego iż włóczka skarpetkowa wymaga dodatku sztucznego włókna, by była trwalsza.
Włóczkę Super Soft można zakupić w biferno.pl.

Poniżej wykonane przeze mnie z tej włóczki projekty według moich wzorów, do których istnieją także opis, które można pobrać klikając na poniższe linki:
Czapka Gejzer.

Więcej włóczek, które lubię i wykorzystuję w moich projektach znajdziesz na stronie: Włóczki.

4 komentarze:

  1. Musze też wypróbować tą włóczkę :) zapraszam do siebie i pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super uwielbiam takie włóczki które są mięciutkie. Czapki piękne. Zapraszam do siebie iluveart.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Czapki są świetne. Szczególnie przypadła mi do gustu czapka Arcoso. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny i pozostawienie kilku słów.
Pozdrawiam bardzo ciepło ♥

Copyright © 2016 Drutoterapia , Blogger