Jak czytać schematy na druty?

Schematy na druty to dla wielu osób wielkie wyzwanie. Te krateczki, krzyżyki, kropki i inne dziwne znaki to czysta chińszczyzna - nie umniejszając tutaj językowi chińskiemu.
I chińskiego można się nauczyć. I czytania schematów także.

Ja w moich wzorach także pokazuję często schematy. Dlatego, że praktycznie każdy ścieg na druty można przedstawić graficznie. Są osoby, które potrafią robić na drutach tylko ze schematów, nie lubią opisów - do takich należę ja sama ponieważ jestem wzrokowcem.

Jednocześnie w robieniu na drutach takie obrazowe przedstawienie ściegu, czy też większej części robótki może pomóc w zrozumieniu jak układają się oczka i jak wyglądać będzie robótka po przerobieniu danego ściegu.

Taki schemat ściegu na druty może wyglądać np. tak:

Jest to ścieg ażurowy czyli z dziurkami i takie ściegi mają zawsze schematy. Na stronie na tym blogu Ściegi na druty można zobaczyć, że w opisach kilku ściegów umieściłam właśnie takie schematy.

Schematów takich, a także powierzchniowo trochę większych i wydawałoby się bardziej skomplikowanych używam także w moich wzorach na druty, w które zaopatrzyć się można na stronie Sklep by iwona.

Ponieważ wiele osób pyta mnie jak czytać schematy postanowiłam zrobić webinar na ten temat i wytłumaczyć na nim co to są schematy, po co one są i jak się je czyta.
Webianar ten - czyli wykład online odbędzie się jutro 26 stycznia 2017 roku na YouTube pod tym adresem: Jak czytamy schematy do wzorów na druty?

Przyjdź, posłuchaj, zobacz, dowiedz się, powiadom o tym swoich znajomych.
Zobaczysz, że to nie jest trudne. Po tym webinarze świat robienia na drutach stanie się większy ponieważ żadne wzory ze schematami nie będą dla ciebie za trudne.

Przyjdź i przekonaj się. Wejdź na stronę: Jak czytamy schematy do wzorów na druty?


4 komentarze:

 1. Nadal nie wiem jak czytać wxory

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tekście jest link, w którym tłumaczę jak czytać wzory. Zapraszam :)

   Usuń
 2. fajnie by było zeby była legenda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tekście jest podane, ze wzory så na stronie Ściegi na druty" i tam jest legenda. Zapraszam.

   Usuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny i pozostawienie kilku słów.
Pozdrawiam bardzo ciepło ♥

Copyright © 2016 Drutoterapia , Blogger