Włóczka Garnstudio DROPS Eskimo

Garnstudio DROPS Eskimo to włóczka, którą według mnie można kochać, albo nienawidzić.
Niezmiernie miła w dotyku, puszysta, mięciutka i kochana.
Na dodatek super szybko się z niej robi, ponieważ jest to włóczka na druty nr 8 - 9.
Jest to 100 % wełny, w jednym motku jest 50 g, co daje nam 50 m - niewiele, ale trzeba pamiętać o tym, iż im włóczka jest grubsza tym mniej jej będzie metrów w motku - także na sweter wykonany z takiej grubej włóczki potrzeba więcej motków aniżeli miałaby być to włóczka na druty nr. 3 - 4.

Włóczka ta to singel czyli jedna nitka - zauważcie, że nitka nie ma żadnego skrętu - jest tylko jedna nitka z tym, że bardzo gruba.


Kolorów tej włóczki jest mnóstwo, więc jest z czego wybierać - można je zobaczyć na stronie producenta Drops TUTAJ.

Włóczka jest super na ciepłe zimowe czapki. Zrobiłam z niej 4 czapki i naprawdę są bardzo ciepłe - zakładam je kiedy temperatura spada do co najmniej -7 stopni, bo inaczej jest w nich za ciepło. Włóczka jest gruba więc i czapka będzie gruba i ciepła.
Na czapkę potrzeba niecałe dwa motki (70-80 gram) więc nawet z trzech motków wyjdą dwie czapki.


Dwie czapki są wykonane według mojego opisu Pinecone czapka, który jest darmowym opisem i można go sobie kliknąć TUTAJ.Dwie pozostałe czapki są częścią mojego kursu podstaw robienia na drutach i na tym kursie można nauczyć się bardzo dokładnie jak je się robi a także generalnie jak się robi czapkę. Nawet te osoby, które na drutach nigdy dotąd nie robiły.
Jak się robi te czapki pokazuję w lekcjach 8 -12, a na ten darmowy kurs można zapisać się TUTAJ.A dlaczego włóczkę można znienawidzić?
Po prostu strasznie się filcuje. Tak - za to nadaje się bardzo do filcowania. Ale filcowanie  zwłaszcza niechciane nie zawsze jest mile widziane.
Absolutnie nie można prać wyrobów z tej włóczki w pralce, no chyba, że chcemy, aby się sfilcowały.
Pranie tylko ręczne  w chłodnej wodzie - nie zmieniamy temperatury podczas zmieniania wody do płukania.

Ale niestety - włóczka filcuje się od samego noszenia - chciałoby się nawet powiedzieć od samego patrzenia. Moje czapki, mimo iż o nie dbam są już zmechacone i zaczynają wyglądać nienajlepiej - ale cóż ciepłe i miłe nadal są. Widocznie w tym przypadku można mieć coś za coś.

Jakkolwiek mimo filcowania się polecam tę włóczkę na ciepłe zimowe czapki a także na grube sweterki.