Jak łączy się kolory w chuście?

Otrzymałam od Barbary pytanie: Jak łączy się kolory w chuście?
Mogłabym właściwie odpowiedzieć: normalnie, tak jak wszędzie - gdybym nie wiedziała z wcześniejszych pytań, że nie dla wszystkich jest to takie oczywiste.Teoretycznie można powiedzieć, że wystarczy dołączyć nitkę tego drugiego koloru. Z tym, że nie wszyscy wiedzą co zrobić z tą nitką pierwszego koloru.

Czasami tę nitkę trzeba odciąć, a potem schować nitkę ładnie, by nie było widać kontrastowego koloru. Ale czasami można nitkę przemycić bez odcinania. I wtedy jest to najlepsza sytuacja, bo która dziewiarka lubi chować nitki?

A na dodatek trzeba jeszcze pilnować, żeby kant w chuście wyszedł ładnie i dlatego może się okazać, że jest zbyt dużo momentów do ogarnięcia.

Obejrzyj poniższy film, który może pomóc w decyzji kiedy nitkę przemycamy, kiedy nitkę odcinamy. I jak robimy ten ładny kant pomimo, że jest on w dwóch kolorach:
Chusta w paski to moja chusta Aunt Azura, do której wzór możesz pobrać na mojej stronie Iwona Eriksson Design, Chusta Aunt Azura.

A bardzo pomysłowe przemycanie nitki i przy różnych odległościach pomiędzy zmianą kolorów możesz zaobserwować w chuście Like an ocean.
Popatrz na kant chusty po lewej stronie zdjęcia. Jak to zrobić? Pobierz wzór chusty klikając na Like an ocean we wcześniejszym zdaniu.

4 komentarze:

  1. A wiesz, że też się nad tym zastanawiałam, mam kiedyś w planach chustę z resztek Lace Dropsa :) Dziękuję :)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za taki temat i filmik :) Bardzo przydatne.
    Życzę miłego weekendu.
    Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny i pozostawienie kilku słów.
Pozdrawiam bardzo ciepło ♥

Copyright © 2016 Drutoterapia , Blogger