Druty, szydełko i półka pełna książek...

Drutuję, a dla odmiany także szydełkuję.
Do tego piszę bloga o mediach społecznościowych i czytam zawzięcie Moje książki pokupowane na Amazonie.
Kupiłabym z chęcią ich jeszcze więcej gdybym była w posiadaniu większej ilości czasu na ich przeczytanie.

A jak jest u was? Wystarcza wam czasu na czytanie tego, co chcecie?
I na dzierganie? I na szydełkowanie? I na inne rękodzieło?

Oj, za chwilkę ten wpis stanie się wpisem na temat braku czasu, a nie o tym, o czym zamierzałam napisać. A zamierzałam napisać o wspólnym czytaniu i dzierganiu, które dzieje się u Magdaleny.

Ja dziergam przez cały czas - trochę na drutach, trochę na szydełku. Mam wrażenie, że tę chustę na drutach dziergam już od wieków i niewiele mi jej przybywa. Natomiast doszydełkowuję sobie kolejne kwiatki, z którymi nie wiem jeszcze co zrobię, ale szydełkowanie sprawia mi ostatnio wiele przyjemności...


Miałam taki okres w życiu kiedy tylko szydełkowałam, ale teraz raczej do tego nie dojdzie - druty zawsze stoją dla mnie na pierwszym miejscu.

A co do czytania - to właściwie słucham nadal książki z ubiegłego tygodnia. Jest to po prostu książka, którą trzeba posłuchać lub przeczytać kilka razy. A nawet zrobić z niej notatki, żeby czegokolwiek móc się nauczyć.

Ale oprócz tego patrzę na moje książki na półce - te jak ja je nazywam z wyższej półki. Jest na niej mój ulubiony pisarz mistyczno-motywacyjny Gregg Braden. Od momentu kiedy na niego trafiłam otrzymałam odpowiedzi na wiele pytań egzystencjalnych nurtujących mnie od wczesnego dzieciństwa.


Tak, już jako dziecko zastanawiałam się kim jestem, po co tutaj jestem i po co ta cała impreza zwana życiem. Musiałam czekać 30-40 lat, żeby otrzymać odpowiedzi na te pytania.
Ale w pewnym miejscu jest napisane: "Szukajcie a znajdziecie" - to moje motto życiowe.
Szukałam, znalazłam.

A teraz pójdę poszukać jakiegoś kordonka na kolejną serwetkę, albo podkładkę pod kubeczek,  jakiś szydełkowy kwaitek.... Jaki by tutaj kolor użyć tym razem?

A u was jakie kolory w robótkach?