Niebanalne dzierganie - chusta strzałka Secretia

Dlaczego niebanalne?
Dlatego, że moja chusta Secretia jest prosta w dzierganiu, a jednocześnie nie. Mimo iż jej zdecydowanie większa część to ścieg francuski, to jednak przez cały czas coś się w niej dzieje. To paski, to zmiana kolorów, to oczka zdejmowane i to też w wersji pasiastej.

Chustę tę zaprojektowałam specjalnie do włóczki Silke by Arvier we współpracy z Biferno.pl. Włóczka ta, to zestaw do farbowania, w którym znajduje się 100 g włóczki merino w kolorze naturalnym oraz naturalny barwnik do farbowania włóczki. Tego typu włóczka bardzo nadaje się na chusty. Jest jej 400 m w jednym motku 100 g, czyli jest to akurat taka chustowa włóczka. No i merino, które jest super miękkie.


Na tę chustę pofarbowałam dwa motki, zabarwiłam je w dwóch różnych kolorach, używając tego samego barwnika, zmieniając jednak ilość barwnika. Więcej na ciemny, mniej na jasny odcień.
Chusta jest zaprojektowana, by pokazać piękno naturalnych kolorów wziętych prosto z natury. Tak naprawdę barwniki chemiczne nie są nam potrzebne. Natura ofiaruje nam całą gamę kolorów, które można wykorzystać przy farbowaniu włóczki.
Chusta wydziergana jest na drutach 3,5. Ale oczywiście druty można dobrać do własnych upodobań.
Wychodzi na nią 2 motki po 100 g (400 m w 100g).
Jeden z kolorów może być włóczką melanżową. Wybór kolorów jest bardzo dowolny. Mogą to być kolory podobne, mogą to być kontrastowe. W każdej z tych kombinacji chusta będzie wyglądać bardzo dobrze.

Więcej na temat chusty możesz poczytać na mojej autorskiej stronie Iwona Eriksson Design.
Dowiesz się tam, dlaczego chusta nazywa się Secretia, jak powstał na nią pomysł, jak napisał się wzór.
Projekt ten kryje za sobą wiele sekretów.
Czy lubię tę chust? Tak. Mimo wszystko bardzo ją lubię. Chociażby dlatego, że jest ona od początku do końca naturalna, a ja bardzo lubię, szanuję i podziwiam naszą matkę naturę. A jednocześnie odkrywam coraz więcej jej sekretów i tajemnic.

Jeóli chcesz poznać cały proces farbowania to poczytaj i pooglądaj ten temat we wpisie Farbowanie wełny naturalnymi barwnikami.
To była świetna zabawa i rezultat niesamowity, dlatego zachęcam do własnoręcznego farbowania włóczki, zwłaszcza naturalnymi barwnikami. Niezwykła satysfakcja murowana.

Wzór chusty możesz nabyć w moim sklepie lub tutaj na Ravelry.

Wzór jest rozpisany krok po kroku, a początek chusty, zmianę kolorów i jak robić spuszczane/ zdejmowane oczka pokazany jest w tutorialu wideo. Także nawet osoba początkująca da radę ją wydziergać. Zapraszam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny i pozostawienie kilku słów.
Pozdrawiam bardzo ciepło ♥

Copyright © 2016 Drutoterapia , Blogger