Chusta trójkątna na drutach Matoaka

Oto moja ostatnia wydziergana chusta, z której jestem bardzo zadowolona. Zarówno z projektu, jak i z włóczki, z której została wykonana. Chusta Matoaka.

Od czego by tu zacząć? Może od włóczki, bo na początku była włóczka.

W tym przypadku na początku były dwa piękne motki włóczki SoSoft Single od Agnieszki z 7oczek w kolorach Cymbidium i Blackout.
Obecnie możesz zaopatrzyć się w tę włóczkę w 7oczek z 15 % rabatu.
Szczerze mówiąc to nie byłam do tej pory fanką singli, czyli włóczki z pojedynczej nitki, ale tym razem dałam się na taką namówić i wcale nie żałuję. Włóczka jest bosko miękka i super przyjemna. No i wcale nie sfilcowała się już podczas robienia, jak to działo się z moimi wcześniejszymi pojedynczymi nitkami.

I z tych oto moteczków zrodziła się chusta.Taka oto właśnie chusta. Chusta jest trójkątna, robiona od jednego rogu w górę. Po drodze jest dziergana ściegiem francuskim oraz oczkami przekładanymi. Aby na górze chusty wpleść w nią kilka pasków ściegu indiańskiego. 
A teraz trochę danych technicznych chusty:

Włóczka to wspaniała SoSoft Singles z 7oczek - 200 g, (100g = 366m) w kolorach Cymbidium - 100 g orza Blackout- 100 g

Rozmiar chusty to około 120 cm x 110 cm. Około, ponieważ przerabiamy różnie, luźniej lub ciaśniej.

Druty: na żyłce 3,5

Techniki to: oczka prawe, lewe, dodawanie oczek za pomocą kfb, czyli robienie z jednego oczka dwóch oczek, oczka przekładane z lewego drutu na prawy bez przerabiania.Dlaczego chusta Matoaka?

Chusta ta jest wydziergana z dwóch harmonizujących się kolorów w kolorze ziemi. Dla mnie wszystkie kolory ziemi i natury to powrót do korzeni, do naszych przodków. Nie, Indianie Ameryki Północnej nie są za bardzo moimi przodkami, ale są bliscy mojemu sercu.
Na dodatek w tej chuście użyłam Indiańskiego ściegu krzyżowanego i pomyślałam, że jakieś indiańskie imię bardzo pasowałoby tej chuście. Na przykład Pocahontas byłoby bardzo dobre, ale istnieje już tak wiele produktów nazwanych tym imieniem. Dlatego wybrałam Matoaka. Imię, które było prawdziwym imieniem kobiety znanej nam jako Pocahontas.Wzór chusty możesz nabyć w moim sklepie iwonaeriksson.eu lub na Ravelry.

Obecnie otrzymasz 25 % zniżki na wzór i na mojej stronie i na Ravelry. Wykorzystaj tę promocję, która trwa do 17 marca końca dnia i zaopatrz się w ten piękny wzór jeszcze dzisiaj.

Obejrzyj też zdjęcia i napisz w komentarzu, czy chusta ci się podoba.
8 komentarzy:

 1. Oczywiście, że się podoba. Tyle się w niej dzieje: i mozajka, i ażur, i wzór francuski i pewnie jeszcze coś, czego nie potrafię nazwać. No i zestawienie kolorów - dla miłośników natury idealne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to niby prosta chusta, ale sporo ściegów w niej jest. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie. 🌸🌸

   Usuń
 2. Świetna ta chusta, i te widoki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja. Jestem pełna zachwytu. Podziwiam, podziwiam, podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chusta jest cudowna ale jestem początkująca i nie wiem czy dam radę 😦 oczywiście rozpoczęłam Twój kurs dla początkujących i jestem w szoku. Moje marzenie o robieniu na drutach powoli się spełnia ❤

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak bardzo podoba mi się chusta

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny i pozostawienie kilku słów.
Pozdrawiam bardzo ciepło ♥

Copyright © 2016 Drutoterapia , Blogger