Alde - czapka na grubych drutach

Wydziergałam czapkę.
To właściwie nie jest nic nowego, ale to że jest ona na drutach 5 mm to całkiem rzadkie u mnie.
Tak, raczej dziergam na drutach cieńszych. A tutaj pojawiła się u mnie włóczka na takie grube druty.

Włóczka to Raindrops Degradé Austermanna 50 g, (120 m w 50 g) z Biferno.pl
Włóczka jest bardzo ciekawa ponieważ jest trochę cieniowana z pomocą dodatkowych nitek innego koloru wplecionych we włóczkę.

Ale zobaczcie sami na zdjęciu.


Włóczka jest mieszanką: 75% wełny. 20% polyamid i 5% bawełny. Jej skład przypomina trochę włóczkę skarpetkową. Z tym, że jest ona o wiele grubsza.

Dlatego wydzierganie tej czapki idzie bardzo szybko.
Do tego użyłam w niej bardzo ciekawego ściegu z przedłużonymi oczkami, co powoduje, że przez cały czas coś dzieje się w tym wzorze i bardzo chętnie ją dziergamy.


Jak pewnie się domyślasz napisałam opis wykonania tej czapki. Tak. I jest on dostępny w moim sklepie. A także na Ravelry.
Co prawda zimy za wiele w tym roku nie ma, ale poranki i wieczory są chłodne. I jeszcze długo będą. A i wiatry nas nie rozpieszczają w tym roku i bardzo często hulają za oknem. Wtedy taka czapka jest jak znalazł. 
Można sobie poprawić trochę ten marcowy humor i wydziergać taką, w dwa wieczory. Albo nawet jeden. lub trzy jak ktoś woli.Czapkę nazwałam Alde. Dlaczego akurat tak i więcej informacji na temat czapki przeczytaj na stronie Czapka Alde.

Tam też możesz zaopatrzyć się w jej opis wykonania, który do piątku jest w promocji i kosztuje tylko 13 zł.

W podobnej cenie i także do piątku otrzymasz ten wzór z Ravelry - z moje strony tutaj.

Moja czapka już zdała egzamin. Została już sprawdzona i wychodzona. Była na porannym spacerze, a także na wieczornym. I może nie nadaje się na skrzypiące mrozy. Ale na marcowe niezdecydowanie pogodowe jest w sam raz.

Wpadnij więc do mojego sklepu Iwona Eriksson Design i zaopatrz się we wzór czapki. Bo nawet jak nie ubierzesz jej już w tym roku, to na przyszły sezon jest jak znalazł.4 komentarze:

Dziękuję za Twoje odwiedziny i pozostawienie kilku słów.
Pozdrawiam bardzo ciepło ♥

Copyright © 2016 Drutoterapia , Blogger