Najlepiej jest umieć dziergać ze zrozumieniem.

A dlaczego?
Dlatego, żeby wiedzieć kiedy zrobi się błąd i zauważyć go szybciej niż później.

Czasami przy dzierganiu z różnych wzorów okazuje się, że coś jest nie tak, albo czegoś nie rozumiemy, albo po prostu coś gdzieś nie doczytamy.

Wtedy dobrze jest orientować się w tym jakby mogło np. być, żeby całość wyszła dobrze. Dodać oczko więcej, albo ująć, albo przerobić trochę wzór. Czasami może się okazać, że popełniliśmy gdzieś błąd i jest on właściwie niewidoczny, ale ścieg, wzór przestaje się zgadzać. Dobrze jest wtedy jakoż delikatnie to nadrobić.
Ale trzeba wiedzieć jak.

Doświadczona dziergaczka znajdzie sposób, ale ktoś, kto nie ma dwudziestoletniego doświadczenia?
Doświadczona dziergaczka nauczyła się tego metodą własnych prób i błędów z trylionami sprutych oczek poza sobą...

Ale czy każdy chce tyle pruć?
Tak, prucie jest nieodłączną stroną dziergania, ale część z tych trylionów oczek można sobie naprawdę podarować poprzez nauczenie się dziergania ze zrozumieniem w ten sposób, by wiedzieć co się robi. I dlaczego akurat tak się robi. I dlaczego akurat tak wychodzi i co się zrobiło jeśli wyszło inaczej.

Tego uczę w moim kursie "Dziergać ze zrozumieniem", który w tym roku będzie udoskonalony i wszyscy starzy i nowi użytkownicy tego kursu otrzymają w nim więcej nauk i informacji.
Po prostu czas na nowe dodatki do kursu i lekką metamorfozę.

Kurs "Dziergać ze zrozumieniem" jest kursem online czyli wszystkie informacje są na stronie, do której otrzymujesz dane do logowania.
Tam - we własnym takcie uczysz się tego, czego chcesz, komentujesz, zadajesz pytania.


Czego nauczysz się na tym kursie?


1. Robić klasyczny rozpinany sweter z wszywanymi rękawami - przy okazji nauczysz się jak formować pachę, dekolt i główkę rękawów. Jak robić formę, używać formę i innych możliwości.


2. Obliczania próbek potrzebnych do zrobienia swetra, rękawic, skarpet i czapek.

3.Robić sweter z reglanowymi rękawami robiąc dookoła drutami na żyłce. Bez szwów, bez zszywania roboty.4. Wyboru ażurowych ściegów na sweter. A przy okazji powstanie ten sweterek.

5. Ażurowych szali, chust - także odczytywania ażurowych diagramów i odwrotnie: wzoru – by wyrysować diagram.

6. Jak się robi różnego typu chusty  – ażurowe, lub inne i jak robić, by chusta była trójkątna. Jak dziergać chustę od dołu, od góry.


7. A także jak wydziergać szeroki ażurowy szal z ozdobnym kantem.
Będziemy jednym słowem sporo mówić o ażurach. I odczytywaniu ażurowych ściegów.

8. Operowania pięcioma drutami pończoszniczymi (skarpetkowymi) - do robienia skarpet, rękawic i nie tylko….

9. Robiąc skarpety nauczysz się dwóch sposobów wyrabiania pięty i kilka sposobów jej wzmacniania. Bo piętę można wzmocnić - tak, aby skarpety służyły dłużej.10. W rękawicach poznasz dwa sposoby wyrabiania kciuka.11. Jak ratować robótkę kiedy już zrobimy błąd i jak ich unikać?

12. Różnych warkoczy i wykorzystywania ich w dzianinie - a pryz okazji zrobimy tunikę warkoczową.13. A także mnóstwo porad i wskazówek przy okazji wszystkich lekcji, które ułatwią ci wędrówkę poprzez świat włóczkowych oczek.

14. I wielu, wielu innych druciarskich rzeczy.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za Twoje odwiedziny i pozostawienie kilku słów.
Pozdrawiam bardzo ciepło ♥

Copyright © 2016 Drutoterapia , Blogger