Grafting czyli ścieg Kitchener

Na początku bardzo dziękuję za bardzo wyczerpujące komentarze w poprzednim wpisie na temat włóczek. Jak wiele rzeczy samemu można się dowiedzieć i przy okazji pomóc także innym.
Ponieważ zauważyłam, że różnego rodzaju pomoc w temacie robienia na drutach jest potrzebna będzie więcej pomocy tutaj.
Także odwiedzajcie ten blog, by wam coś pomocnego nie umknęło.


Dzisiaj: Grafting czyli ścieg Kitchener. Albo w języku polskim: niewidoczne łączenie oczek.
Tak - to bardzo pomocny ścieg - za pomocą nitki i igły można połączyć dwie części robótki w taki sposób, by nie było widać tego połączenia. Na zdjęciu jest ono widoczne ponieważ zrobiłam je specjalnie nitką w innym kolorze, by można było zobaczyć na czym ono polega.
Jeśli mamy dwie części robótki z oczkami na drucie to możemy te oczka do siebie przylożyć i połączyć je tak, by połączenie wyglądałao jak przerobione oczka.

Obejrzyjcie sobie film i spróbujcie.
Zapraszam!
Można kliknąć na znaczek YouTube w dolnym czarnym pasku filmu, by obejrzeć film na moim kanale na YouTube - tam jest więcej pomocnych filmów. Można także zaprenumerować na ten kanał.Ściegu tego można używać np. przy łączeniu przodu i tyłu na ramionach w sweterku, przedłużaniu robótki, a nawet przy łączeniu części szali czy też kominów jak ja wykorzystałam to w moim kominie Azura, który jest TUTAJ.
Połączenia tego używam także w jednym z moich szali z dekoracyjnymi kantami, którego uczę, przy okazji nauki zrozumienienia ażurów w moim kursie " Dziergać ze zrozumieniem", który można nabyć TUTAJ.
Ta metoda jest tam bardzo dokładnie pokazana, a także jej wykorzystanie w brązowym szalu - w ozdobynch ażurowych kantach, który jest poniżej - przy okazji innych porad i nauk.

Ale może znacie już tę metodę i bardzo często jej używacie?